Рус Укр Eng Tür

Миколаїв - історія Миколаєва та інша корисна інформація про Миколаїв

Миколаїв - місто, що дивує не тільки своєю величчю, красивою назвою і привітними жителями. Казкова композиція степових просторів, обнімаються з блакитним обрієм морських берегів Бузького лиману на злиття з Інгул рікою.

Історія міста
Земля міста Миколаїв пам'ятає розвиток культури народів далеко від періоду неоліту. Це приблизно п'яте століття до нашої ери. Скіфи і слов'янські племена і навіть стародавні греки знали грунт миколаївської землі. Живий процес наповнення земель пройшов наприкінці 18 століття, після війни з турецькою стороною і звільнення земель від їх бажання бути повноправними господарями півострова.
Тоді ж у 1788 році була закладена нова корабельня для зведення власного флоту.
У грудні, обріс жителями Очаків, був захоплений суворівськими військами. Це був день Святого Миколая. На честь цього свята і перейменували місто. Ім'я святого, який шанується як на Україні, так і в Росії, принесло чимало хороших знамень місту. Його сильна енергетика розвинула відмінний флот, немов під наглядом суворих ангелів хоронителів один за іншим виростали, карали різних видів, і, звичайно, найпершим з них був лідер "Святий Миколай".
Миколаїв ні один десяток років був закритий для іноземців, оскільки тут були зосереджені всі матриці суднобудівних підприємств. Розташовувався головний штат Чорноморського флоту, місто трималося на суднобудуванні як лісник на двох міцних витривалих ногах.
У 1862 році тут відкрився перший комерційний порт, що призвело до різкого підйому інтересу до Миколаєва. Порт був третім, після Петербурга й Одеси, але лідирував по поставці зернових культур і торгівлею з закордонними гостями.
Звичайно, жодне підприємство не розцвітає без наслідків. В 1918 Миколаїв вперше терпить час окупації іноземцями і це була, на жаль, всього лише "пробна версія" справжніх проблем. Після устою радянської влади за часів ВВВ, Миколаїв був у полоні гітлерівських військ три роки.
А в березні 44-го року команда Ольшанського, 68 десантів морського флоту, удостоїлися всі до одного званням героя Радянського Союзу, багато посмертно, пав за визволення Батьківщини.
Назви вулиць міста, пам'ятники, що прикрашають площі та парки, сквери та вулиці Миколаєва безперестанку нагадують про людей, що зв'язали одного разу свою долю з його землями.
Тільки завдяки жителям Миколаєва. Їх турботі про своє місто і бажанням розвивати свої таланти, місто перетворилося з маленької шкатулочки в справжню скриню зі скарбом.
На даний момент це діловий, прогресуючий освітній, культурний центр на півдні України. У міста навіть є своя власна зірка (8141) Nikolaev = 1982 SO4.

Райони Миколаєва
Миколаїв складається з чотирьох адміністративних районів: Центральний, Ленінський, Заводський, Корабельний. У Центральний район входять мікрорайони: Аляуди, Варварівка, Дикий Сад, Матвіївка, Ракетне Урочище, Північний, Слобідка, Сонячний, Соляни, Темвод, Тернівка. Ленінський район складається з наступних мікрорайонів: ім. Горького, Нове садівництво, Новий Водопій, Старий Водопій, 13 лінія, ЮТЗ. Заводський складається з Велика Корениха, Ліски, Ліски-2, Мала Корениха, Намив, Сухий Фонтан. Корабельний - Балабанівка, Кульбакіно, Жовтневе, Широка Балка.

Пам'ятки Миколаєва
В Миколаєві проживає майже 500 000, але це не заважає приїхати і зняти квартиру в Миколаєві подобово, оскільки місця вистачить усім. Головною магістраллю є проспект Леніна, тут зосереджені всі види міського транспорту. До ваших послуг трамваї, тролейбуси, маршрутні таксі. Два діючих аеропорти та залізничні колії, морські прогулянки. Тут є на що подивитися.
Для здійснення екскурсій можна зателефонувати в будь-яке тематичне агентство, а можна і впоратися самостійно, оскільки, покладаючись на карту міста і на чуйних перехожих, ви не заблукаєте настільки сильно, щоб потрапити додому до вечора. Заповідники, зоопарки, дитячі містечка та захоплюючі музеї відкриті для відвідування щодня, а краса тутешніх парків і тихих сквериків назавжди залишиться в пам'яті гостей міста, поселивши в серці любов і впевненість, що ви крокуєте по миколаївським вулицях не востаннє.