Рус Укр Eng Tür

Херсон - історія Херсона та інша корисна інформація про Херсон

Херсон - Центр промисловості
Херсон по праву можна вважати одним з найкрасивіших міст України, хоча б завдяки його портам: морському і, самому великому на Дніпрі - річковому.
Місто є адміністративним, культурним і промисловим центром.
Населення міста на 2008-й рік налічувало понад триста п'ятдесят тисяч чоловік.
Між Херсоном до Києва прокладені залізничні колії тривалістю 648 кілометрів, потяги йдуть через Знам'янку та Миколаїв.
Херсон - це серйозне місто відносно торгових шляхів. Тут зосереджені і залізничні вузли, і річкові порти, і автовокзали.
На Україні крупніше агломерації немає.

Історія народження сучасного Херсона
Херсон отримав своє ім'я за часів Катерини Другої, а точніше, її фаворитом Г.А. Потьомкіним.
Слід здогадатися, що це місто вже з проекту було охрещене "колискою Чорноморського флоту", ядром Новоросії у сфері розвитку економіки і політики.
У будівництві Херсона брали участь всі можливі працівники з міцними руками: матроси, каторжні і солдати, і наймані добровільні робітники, які приїхали з інших міст.
Херсон бачив безліч володарів і міняв свої закони, але, збудований міцними руками народу, він не тріснув навпіл і не розлетівся на половинчасті райони.
По закінченню громадянської війни моментально почалася кропітка робота спрямована на відновлення промислової частини міста. І вже в двадцятих роках Херсон знов піднімається до високого статусу - центр Херсонського округу.
По місту пустили рейсові автобуси, взяли старт кондитерська фабрика, бавовноперероблюючий і консервні заводи.
На той час у Херсоні був побудований найбільший в країні елеватор. У плані було завершення нафтопереробного заводу.
Але з початком Великої Вітчизняної Війни промисловість була евакуйована на схід. Херсон знаходився в окупації з серпня 1941-го по березень 1944 року.

Після копітких і уважних до свого міста стосунків, бажання відновити втрачене і зробити життя кращим для нового покоління, в 1960м році запустився перший тролейбусний маршрут. Херсон вижив, піднявся і став лідируючою ланкою півдня України, як промисловий сільськогосподарський та культурний центр.

До 1978 року у зв'язку з ювілеєм на грудях Херсона засяяв орден трудового червоного прапора за заслуги перед Вітчизною.
А в 2006 році "штатне підвищення" з неба-"Херсон" аеропорт переведено у статус аеропортів міжнародного класу.

Райони Херсона
У Херсоні присутні три райони адміністративного типу.
Центральний міський район названий Суворовським. Відповідальний за промисловість - Комсомольський район і район індустрії - Дніпровський.
В області знаходиться 9 міст, три міста обласного забезпечення, 658 населених пунктів, сіл, селищ і 30 районів міського типу.

Пам'ятки Херсона
У Херсон їдуть. Їдуть подивитися на місто, познайомитися з його історією, доторкнутися до пам'ятників культури та архітектури. Головні пам'ятки міста-це численні собори і монастирі: кожен зі своєю дивовижною і захоплюючою, звичайно сумною, але дуже цікавою історією.
Херсон надійно зберігає свої корені. Уламки, залишки, валунів та частини врат кріпаків ще з 18-го століття, немов не склеєний архів, поміщений в золоту колекцію пам'яток славного міста. Але й ці фрагменти ясно дають уявлення про культуру міста того часу і розкреслюють його колишні межі для точних показників в історії, щоб дні народження і процвітання граду запам'яталися на довгі століття.
У порівняно хорошому стані стоять Очаківські ворота, які виводять на Грецький форштадт. Свято-Катерининський собор, за цими воротами, зведений на святому місці, де раніше стояла дерев'яна церква Св. Михайла. Собор занадто гарний, щоб пройти не помітивши його або залишити без уваги не вписавши в екскурсійну програму. Вражаючі розміри і чудеса архітектури і в наш час вражають своїм виглядом з першого погляду.
Береги Дніпра, історії про грецьких поселенців, зелень, озера, старі мости і сквери, Херсонська фортеця, некрополь, Пам'ятник першим херсонським корабелам і багато іншого змушує замовити квиток і в перші ж можливі вихідні, канікули чи відпустку, відвідати ці загадкові прекрасні місця.
Для любителів подорожувати без нічого і поодинці, вже в аеропорту стоять місцеві громадяни пропонують свої послуги таксі, дозвілля в місті, проведення екскурсій і, звичайно зняти подобово квартиру в Херсоні, як правило, вважається необхідним пунктом. Оскільки зараз стає більш модним і вигідним не поселятися в готельному номері, а підібрати для себе одну-двокімнатну квартиру, яка вам обійдеться трохи більше ста гривень за добу і спокійно бути наданим самому собі, відповідаючи за своє дозвілля, харчування та комфорт в цілому. У цьому немає нічого негожого, адже пізнавати місто, що пережило століття і покоління, і залишився на своєму високому посту з гордим ім'ям і доброю історією, потрібно саме так-нікому нічим не зобов'язаним.