Рус Укр Eng Tür

Пейзажна алея в Києві

Пейзажна алея КиївВсім відомо, що кращого міста, ніж Київ, навряд чи можна ще знайти в Україні. Прекрасні природні пейзажі, дивовижна архітектура, історичні пам'ятники, багатовікова історія, маса величних храмів, величезна кількість парків і скверів і ще купа всього цікавого привертає увагу не тільки гостей цього мегаполісу, але і самих киян. Це говорить про те, що Київ справді унікальне і незвичайне місто, надить до себе тисячі й тисячі любителів чогось прекрасного і незвичайно захоплюючого.

Напевно, кожного туриста, який тільки що прибув до Києва, мучить одне і те ж питання - «Куди піти, щоб отримати неймовірне задоволення?». І це цілком нормально, так як даному місту дійсно є, що показати. Однією з найпопулярніших визначних пам'яток, про які ми сьогодні поговоримо, є унікальна «Пейзажна алея».

В нинішній час це містечко користується величезною популярністю, як у гостей Києва, так і самого місцевого населення. Ця алея володіє якоюсь казковою магією і неймовірно позитивною атмосферою, про що відкликається практично кожен її відвідувач. Безліч корінних жителів Києва в момент поганого настрою чи депресії спеціально приходять сюди, щоб трішки розвіятися і підвищити рівень свого внутрішнього стану. Пейзажна алея Київ Зайчик

Щоб відвідати дану пам'ятку столиці, необхідно вийти з досить гучної Великій Житомирській, і пройти в бік урочищ Гончара, Дегтяр і Кожум'яки. Потім вашому погляду відкриється мальовничий вид, від якого ви будете просто в захваті (звичайно ж, в хорошому сенсі слова). Величезна кількість киян люблять проводити час на тихій і спокійній горі Поскотінке, де в позаминулому сторіччі випасали худобу.

Пейзажна алея була прокладена десь в 1980 роках, проект якої зробив дуже здібний архітектор Авраам Мілецький. Алея пролягає по оборонних лініях споруд п'ятих-восьмих століть. Метою споруди Пейзажної алеї є можливість огляду мандрівниками видів річки Дніпра та Подолу з висоти Верхнього міста (історичного).

Дана пам'ятка повинна була бути частиною комплексу архітектурно-історичного заповідника, який називався б «Стародавній Київ». Цей заповідник повинен був складатися з територій історичних градів, які раніше становили Київ. Автори ідеї хотіли організувати: Історичний музей, Археологічний музей під відкритим небом, реконструкцію стародавньої вулиці столиці - Андріївський узвіз, Музей народних ремесел та містобудування дев'ятнадцятого століття, будівлі і музей Інституту археології АН УРСР та інше. Але на превеликий жаль, з усього величезного проекту вдалося реалізувати тільки Пейзажну алею. Але, не дивлячись на це, дана Київська пам'ятка дуже сильно вражає своїх гостей невимовними видами, які чудово відкриваються з неї.

У 2009 році на цій алеї був спроектований і втілений в реальність дитячий сквер з величезними котами і лавочками. Тут були встановлені фонтани у вигляді зебр і слоників. Також, була викладена мозаїка тридцятиметрової кішки-стоноги, побудовані лавочки у вигляді ворони, кішки і кролика. Благоустроєм цього скверу, де колись був пустир, ретельно займався знаменитий столичний скульптор Костянтин Скретуцький, який дуже догодив всьому молодшому населенню нашої країни.

Одним словом, якщо ви зняли квартири подобово в Києві і ще досі не наважилися, куди піти і чим зайнятися в цьому казково гарному місті, то Пейзажна алея - завжди буде до ваших послуг. Тут ви отримаєте стільки позитивних емоцій, що їх вам буде вистачати практично на все життя.